Telefonszám kereső

Cegléd 2 percben

Hír, program, kommentek

Labdarúgás: megszerezte első győzelmét a CVSE

Vasárnap késő délután hazai pályán fogadtuk a Sopron alakulatát. A hűség városának csapatához friss és szép emlékek kötődnek, hiszen az ő 1:0 arányú legyőzésükkel tudtuk megőrizni NB II-es tagságunkat a tavalyi szezon utolsó fordulójában. Hasonló sikerekben reménykedtünk ezelőtt a mérkőzés előtt is, hiszen két forduló után 0 ponttal álltunk a tabella legvégén.

Ennek ellenére nem kezdtük jól a mérkőzést, sebességben és erőszakosságban a Sopron jobban állt az első félidőben, Klausz László vezetőedző több alkalommal is mérgelődött e miatt a kispadnál.

A 11. percben azonban Damásdi remek szabadrúgására többen is érkeztek a kapu előtti területen, végül Asztalos kotorta a hálóba a labdát, így 1:0-ra megszereztük a vezetést.

A gól után többet volt a labda a Sopronnál, de helyzetig nem igen tudtak eljutni, sőt a 21. percben ismét pontrúgásból tudtunk veszélyeztetni, amikor Törtei nagyszerűen rúgta el a labdát a sorfal mellett, de sajnos a bal kapufát is elkerülte pár centivel.

Innentől kezdve viszont csak Mursitsnak volt dolga, illetve egy alkalommal Preklet mentett nagyot. A 42. percben viszont Farkas hátba rúgása után jött a piros lap a vendégek játékosának. Ebben a félidőben már más érdemleges nem történt, így egy gólos vezetéssel mehettünk a szünetre.

Félidőben a mérkőzést lázasan vállaló Nánási helyére Peres érkezett, illetve egy sokkal jobb és harcosabb Cegléd is.

Az első percekben még mindkét oldalon voltak lehetőségek, de folyamatosan vettük át az irányítást és helyeztünk nyomást a Sopron csapatára. Játékosaink közül kiemelkedett a fiatal Damásdi Alex, akinek több jó beadása, kapufája is volt, ezekben a percekben. Majd jött a gól is, egy szép elfutás után gurított a hálóba a kapus lábai között a 68. percben.

A kétgólos hátrányban játszó Sopron próbált volna helyzeteket kialakítani, illetve szépíteni, de Mursits és a védelem is jól állt a lábán. Az ellentámadásokból pedig veszélyes támadásokat vezettünk, amelyekből több gólt is szerezhettünk volna még, de sajnos nem jött össze.

Így végül kétgólos győzelmet arattunk a Soproni VSE ellen, ezzel megvannak az első pontjaink az idei bajnokságban.

Klausz László vezetőedző: - Elég sok helyzete volt az ellenfélnek, de Mursits nagyon jól védett. Több jó teljesítmény is volt, de inkább a második félidőben vettük át az irányítást. Nagyon fontos volt most ez a három pont.

Ceglédi VSE: Mursits - Valkovszki, Nánási, Preklet, Törtei - G. Bíró, Albert - Damásdi, Asztalos, Farkas A. - Szabó. Edző: Klausz László